Bu dönemde çok önemli olan ve hepimizi ilgilendiren konulardan biri de dünyada her zaman olan ve komşu ülkelerdeki savaş ve zulüm ile ilgili.

Artık ilahi sistemin çanları bizim için çok yüksek volümde çalmaya başladı. Devir genişletilmiş farkındalık ve bilinç devri. Tokatların daha da kapsamlı olmasını beklemeden sizleri daha fazla farkındalığa davet etmek amacım. Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az misali anlayışı daha derin olan kimseler için en küçük bir söz bile etkili olurken, anlayışı olmayan kimseler için de ne söylense yararsızdır. 

Eğer içinde bulunduğumuz  dramlara, üzüntülere kaygılara devam edecek olursak, bu çığlıkların dinmesi çok zor.

Bu şiddeti ortadan kaldırabilmek için öncelikle kendi hayatımızdan başlamamız gerekir. Neyi değiştirmek istiyorsak, neden mutsuzsak, bizi mutsuz eden ne varsa bunu mutlaka kendi hayatımızda yapıyoruzdur. Herhangi bir şeyden şikâyet ediyorsak o zaman hepimiz kendimize bir bakalım. Bu farkındalığı talep etmemiz gerekiyor ki bizi üzen şey ortaya çıktığında farkındalığın ışığını ona tutabilelim ve her şey aydınlansın. Ben değiştirmeyi seçtim ya siz? Diğer ınsanlar gibi olmaya çalışarak kendimize ne kadar şiddet uyguluyor ve kullanıyoruz?

Nerede bu şiddeti kendimize uyguladığımıza, nerde kendımızı diğer ınsanlar gibi yapmaya çalıştığımıza bakacağız. Kım ve ne oluyorsak? Annemiz mi, babamız mı, öğretmenimiz mı oluyoruz? O şiddet gibi gelmeyen şiddeti uyguladığımızda biz kim oluyoruz? Onu fark edelim, “ben artık bunu değiştirmeyi seçiyorum.” diyebiliriz. Bunu sadece seçmemiz en büyük adım, ancak siz seçersiniz olur. Şiddet hakkında konuşuluyor, “şiddete hayır” deniyor, ancak, bunun bir kutupluluk, evet ya da hayır olduğunu fark ederseniz olur. Reddettiğimiz şeyin bizi kontrol ettiğini hatırlayın.

Dünya gezegeninde şiddet öylesine baskın bir yere sahip ki sanki hiçbir zaman değişmeyecekmiş gibi bir durumda. Sizi o kilidi birlikte açmaya davet ediyorum. Bugüne kadar baskın olan o şiddet artık sanki yaşamın içerisinde hiç var olmamış hale gelsin.

Siz de benim gibi kendinize meydan okur, doğru olduğunu bildiğiniz hedefinizden vazgeçmezseniz, kendi başınıza olduğunuzu ve kaynağın tüm enerjisi ile ilerlediğinizi fark ederseniz ve kendinizi onurlandırırsınız hem kendiniz hem de gezegen için olduğunuz hediyeyi buraya getirirsiniz.