Merhaba arkadaşlar, bugün farklı bir konu işlemek istedim. Hemen hemen çoğu kişinin takıldığı ve kendilerini çok sıkıştırdıkları bir durumu ele almak istedim.

Kendine güvenmek farkındalık ve izin verişten bahsetmek istiyorum. 

Bildiğiniz ama insani huylar ve alışılagelmiş davranış biçimleri, otomatik pilot sisteminin etkisi altında kalarak kendinizi nasıl sabote ettiğiniz ile ilgili olan ve sizi kendinizden çok uzaklaştıran şeylerden biridir. Kendine güvenmemek.

Bu durumun değişmesi için sağlam durmak ve izin vermek önemlidir. Sağlam durmak ne demektir? 

Eğer kaynakla bağlantıya geldiyseniz, bilirsiniz ki siz artık kör inanç sisteminden değil, gerçekten bağlantıda olduğunuzun netliği ile ilerlersiniz. Bunu nasıl yaparsınız ya da bunu nasıl olursunuz? Çünkü bu size kaynakla bağlantı seminerlerinde gösterilir. Sizlerde kaynakla bağlantıda olmayı bilir ve olursunuz. Bu size ne kazandırır? Öncelikle burada var olduğunuzu ilk defa bile olsa fark edersiniz. Hayatınızda süregelen ve sizi sıkıştıran ne varsa kaynakta eritebileceğinizi bilirsiniz. Aynı zamanda da kaynakla bağlantıda olduğunuzda hayatınızda nelerin olmasını talep ediyorsanız, kolaylıkla olmasına izin verirsiniz. 

Ancak deminde belirttiğim gibi sizi kendinizden, yani kaynağınızdan ayıran davranış kalıplarından tutunda ayırımı yaratan her icadın etkisinde kaldığınızda, kaynağa    yönelmediğinizde ilerlemekte olduğunuz yoldan çıkarsınız. Sonrasında da şöyle hezeyanlarınız ortaya çıkar ve dersiniz ki, neden ben bir şey yaratamıyorum? Neden hiçbir istediğim olmuyor? Neden ben başaramıyorum? Neden para realitemi değiştiremiyorum? Neden hiçbir şeyi değiştiremiyorum? Deyip  kendinizi yok etmeye devam edersiniz.

Arkadaşlar burada net olarak algılamanızı rica ediyorum. Sizin işiniz kendinize tam güvene sahip olmanız çünkü kaynakla bağlantı yapıyorsunuz. Siz özünüzle bağlantı kurduğunuzda artık talep ettiğiniz ne varsa zaten, o an oldu. Şüphe yok tereddüt yok.

Bu durumu sadece kaynakla bağlantıya katılanlar için konuşuyorum. Çünkü gerçeğin ta kendisi olduğunuzu biliyorum. Sizlerde kaynakta olduğunuzda zaten güvendesinizdir.  O yüzden kendinize yani size yani birliğe güven içinde olmayı kaybetmemenizi rica ediyorum. Sağlam durmanızı ve her zaman izin veriş halinde olmanızı yani tekrar söylüyorum sadece kaynakla bağlantıda olmanızı ve arkanıza yaslanmanızı ve hayatın tadını çıkartmanızı talep ediyorum.